SZKOLENIA I WARSZTATY

szkolenia

Naszym głównym celem jest propagowanie wiedzy z zakresu teorii, diagnozy i terapii integracji sensorycznej. Środkiem do tego jest kształcenie nowych terapeutów, podnoszenie kwalifikacji tych, którzy już nimi są, propagowanie idei wczesnej interwencji, by zapobiegać dysfunkcjom integracji sensorycznej, promowanie badań z zakresu integracji sensorycznej.

Od 2013 r. kształcimy nowych terapeutów integracji sensorycznej na kursach I i II stopnia oraz poprzez studia podyplomowe realizowane w trójstronnej umowie pomiędzy ATENUM Szkołą Wyższą, Polskim Stowarzyszeniem Integracji Sensorycznej (PSTIS) oraz Ośrodkiem Szkoleniowym ODITIS.

Polecamy Państwu kursy na terapeutę integracji sensorycznej. Kursy prowadzone są przez Instruktorów PSTIS (www.pstis.pl)

Mgr Ewę Romanik – neurologopedę, psychotraumatologa, terapeutę integracji sensorycznej, dyrektora NPPP ODiTiS

Mgr Jolantę Kazanowską – neurologopedę, specjalistę wczesnej interwencji, terapeutę integracji sensorycznej, prezesa PSTIS. 

Nasz Ośrodek jest wpisany do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.22/00134/2016.

warsztaty dla rodziców

Chcemy z Państwem dzielić się wiedzą i doświadczeniem jak wspomagać prawidłowy rozwój dzieci, ale także jak pracować z dziećmi w zakresie zaburzeń integracji sensorycznej u dzieci prawidłowo rozwijających się ale także u dzieci o specjalnych potrzebach rozwojowych (z autyzmem, zespołem Aspergera, wadami słuchu, wzroku, Adhd, zespołami genetyczne itp.).

 Aby pomóc rodzicom dzieci z deficytem SI organizujemy wykłady, warsztaty oraz inne formy edukacji w zakresie problematyki dotyczącej Integracji Sensorycznej.
Serdecznie zapraszamy Państwa, jeśli chcecie aktywnie wspierać rozwój swojego dziecka oraz poznać zabawy i aktywności, które pomogą mu osiągać najwyższy poziom rozwoju w ramach Jego możliwości. Być może nie macie już pomysłów, w jaki sposób bawić się z własnym dzieckiem, stawiacie na jakość spędzanego z Nim czasu, chcecie, aby Wasza zabawa miała charakter wspierający to nasze warsztaty będą dla Was bardzo pomocne.

A może Wasze dziecko jest z tzw. „grupy ryzyka” występowania zaburzeń integracji sensorycznej, z ciąży wysokiego ryzyka, napotkało na nieprawidłowości okołoporodowe, jest z porodu przez cesarskie cięcie, było wcześniakiem, miało obniżoną punktację Apgar, stwierdzono u dziecka nieprawidłowości w napięciu mięśniowym, miało problemy z ssaniem, późno osiągało kamienie milowe w rozwoju (siadanie, raczkowanie, chodzenie) lub ominęło fazę raczkowania albo jest dzieckiem o tzw. „wysokich potrzebach”.

Na warsztatach dowiecie się jak postępować ze swoim dzieckiem teraz, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia nieprawidłowości SI w dalszym życiu.

Biorąc udział w warsztatach

–  wzmocnicie Państwo swoje kompetencje rodzicielskie,

– zrozumiecie nietypowe zachowania swojego dziecka,

– dowiecie się co to jest integracja sensoryczna i dlaczego warto ją wspierać w rozwoju dziecka,

– zobaczycie, jak wykorzystać przedmioty codziennego użytku do zabawy i stymulacji wielozmysłowej,

– będziecie w stanie zaproponować aktywności i zabawy wspierające rozwój, dostosowane do potrzeb i możliwości swojego dziecka.

Serdecznie zapraszamy.szkolenie-oditis
szkolenie-oditis
szkolenie-oditis