REGULAMIN SZKOLEŃ CKZiU ODITIS
Postanowienia ogólne
- Niniejszy Regulamin określa zasady udziału w szkoleniach organizowanych przez CKUIZ ODITIS w tym szkolenia Terapeutów Integracji Sensorycznej I, II i III stopnia.
- Organizatorem szkoleń, w tym szkoleń I, II i III stopnia nadających uprawnienia Terapeuty Integracji Sensorycznej i wystawiającym certyfikaty oraz zaświadczenia na podstawie § 22 ust. 3 i ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 652.) jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ODITIS, ul. Matemblewska 42/1, 80-283 Gdańsk, zwane dalej „CKZiU ODiTiS”.
- CKZiU ODiTiS jest placówką oświatową wpisaną pod nr. 14/PL/2022 do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Gdańska na podstawie opinii Pomorskiego Kuratora Oświaty SPN 543.11.2022.BW.
§ 2
Definicje
- Klient – osoba fizyczna lub prawna, zobowiązana do uiszczenia należności za szkolenie. Klient nie musi być jednocześnie Uczestnikiem szkolenia, choć może nim być.
- Organizator – CKZIU ODITIS.
- Uczestnik – osoba, która poprzez przysłanie zgłoszenia wyraziła wolę uczestnictwa w szkoleniu, za które została wniesiona opłata.
- Zgłoszenie – wyrażenie woli uczestnictwa w szkoleniu poprzez podanie swoich danych w interaktywnym formularzu rejestracyjnym, dostępnym na stronie oditis.pl i zobowiązanie się do dokonania opłaty za szkolenie
- Strona Organizatora – strona internetowa oditis.pl.
- Regulamin – niniejszy Regulamin szkoleń
- Umowa o udział w szkoleniu – Umowa zawarta pomiędzy Uczestnikiem a Organizatorem szkolenia.
§ 3
Zgłoszenie na szkolenie
- Zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniu następuje wyłącznie drogą internetową przez Stronę Organizatora oraz dopełnienie wszystkich obowiązujących formalności wskazanych w Regulaminie.
- Klient zainteresowany udziałem w szkoleniu dokonując zgłoszenia zobowiązany jest zapoznać się z treścią̨ niniejszego Regulaminu.
- Treść niniejszego Regulaminu dostępna jest na stronie Organizatora (oditis.pl) w zakładce: „zapisy na szkolenia”.
- Niniejszy Regulamin ma zastosowanie do wszystkich klientów zgłaszających się na szkolenie. Klient delegowany na kurs przez osobę trzecią (Placówkę lub Instytucję) musi potwierdzić wolę uczestnictwa w szkoleniu akceptując Regulamin szkoleń.
- Wysłanie formularza zgłoszeniowego nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem na szkolenie.
- W formularzu zgłoszeniowym umieszczonym na stronie Organizatora:
- należy wybrać rodzaj szkolenia
- wypełnić wszystkie dane
- dołączyć wymagane dokumenty
- potwierdzić akceptację warunków niniejszego Regulaminu
- wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie niezbędnym do realizacji Umowy.
Niekompletne formularze nie będą brane pod uwagę przy rekrutacji na szkolenie.
- O przyjęciu zgłoszenia na szkolenie Uczestnik zostaje niezwłocznie powiadomiony automatycznym e-mailem zwrotnym.
- O zakwalifikowaniu na szkolenie decyduje dopełnienie wymaganych formalności:
- odesłanie potwierdzenia chęci uczestnictwa w szkoleniu drogą e-mailową
- pozytywne zweryfikowanie przez Organizatora dokumentów potwierdzających wykształcenie
- dokonanie opłaty rejestracyjnej w wysokości wskazanej na stronie internetowej.
- Po uiszczeniu opłaty oraz pozytywnej weryfikacji dokumentów potwierdzających wykształcenie Uczestnik otrzymuje informację o zakwalifikowaniu się na szkolenie.
- Po zamknięciu naboru na wybrane szkolenie oraz dopełnieniu formalności przez wszystkich uczestników biorących udział w naborze Uczestnik otrzymuje drogą e-mailową szczegółowe informacje dotyczące szkolenia.
§ 4
Płatności, faktury, rezygnacja z uczestnictwa w szkoleniu i reklamacje
- Uczestnik szkolenia jest zobowiązany do uiszczenia:
- opłaty rejestracyjnej w wysokości 300 zł.
- opłaty pełnej za szkolenie zgodnie z informacją podaną odnośnie do danego szkolenia na stronie.
- Informacja o wysokości aktualnych opłat za dane szkolenie znajduje się na stronie Organizatora.
- Opłata rejestracyjna jest tylko zgłoszeniem chęci uczestnictwa w szkoleniu i zostanie zaliczona na poczet opłaty pełnej za szkolenie lub zwrócona w przypadku rezygnacji ze szkolenia zgodnie z zasadami wskazanymi w §4 pkt 7 niniejszego Regulaminu.
- Opłata pełna za szkolenie musi zostać uiszczona nie później niż 30 dni przed datą rozpoczęcia szkolenia. Opłata obejmuje: materiały szkoleniowe, napoje podczas przerwy kawowej, posiłek oraz wydanie Zaświadczenia, o którym mowa w §1 pkt.2 stosownego do ukończonego szkolenia. Nocleg, przejazd i wyżywienie uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.
- Kwoty opłaty rejestracyjnej oraz opłaty pełnej są̨ kwotami brutto.
- Z chwilą dokonania pełnej opłaty za szkolenie zgodnie z §4 pkt. 1b) Regulaminu pomiędzy Uczestnikiem a Organizatorem zostaje zawarta Umowa uczestnictwa w szkoleniu.
- Rezygnacja Uczestnika z udziału w szkoleniu:
Rezygnacja Uczestnika z udziału w szkoleniu po dokonaniu opłaty pełnej:
- w terminie do 30 dni przed terminem szkolenia uprawnia do zwrotu wpłaconej opłaty rejestracyjnej wysokości 80%, z wyjątkiem sytuacji opisanej w pkt b, c
- w terminie od 8 do 20 dni przed terminem szkolenia uprawnia do zwrotu 60% wpłaconej kwoty opłaty pełnej
- w terminie od 7 do 1 dnia przed terminem szkolenia uprawnia do zwrotu 15% wpłaconej kwoty opłaty pełnej
- w dniu szkolenia nie uprawnia do zwrotu wpłaconej kwoty opłaty pełnej
- w sytuacji niepowiadomienia o rezygnacji z udziału w szkoleniu, wniesione opłaty nie podlegają zwrotowi. Szczególne wypadki losowe będą rozpatrywane indywidualnie.
- Rezygnacja z udziału w szkoleniu może nastąpić tylko poprzez przesłanie informacji pisemnej drogą elektroniczną na adres: szkolenia@oditis.pl.
- Reklamacje dotyczące organizacji i przebiegu szkoleń należy zgłaszać w formie pisemnej drogą elektroniczną na adres: szkolenia@oditis.pl lub drogą pocztową na adres Organizatora: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ODITIS, Matemblewska 42/1, 80-283, Gdańsk, z dopiskiem na kopercie „reklamacja” i wskazaniem adresu zwrotnego.
- Faktury za uczestnictwo w szkoleniach wystawiane są̨ zgodnie z danymi podanymi w Formularzu rejestracyjnym w oknie: „dane do faktury”. Dane w Formularzu rejestracyjnym powinny być zgodne z danymi zawartymi w przelewie. Jeśli przelew dokonywany jest z konta nienależącego do Uczestnika szkolenia, należy wpisać w tytule dokonywanej opłaty imię i nazwisko osoby, za którą dokonywana jest płatność.
§ 5
Kryteria przyjęcia na szkolenie Terapeuty Integracji Sensorycznej
- CKZIU ODITIS organizuje szkolenia Terapeutów Integracji Sensorycznej I, II, III stopnia, zwane dalej szkoleniami I stopnia lub II stopnia lub III stopnia.
- W szkoleniu I stopnia może uczestniczyć każda zainteresowana osoba, jednak ze względu na zakres i efektywność szkolenia wskazane jest, aby uczestnik przystępujący do szkolenia posiadał dyplom ukończenia studiów w stopniu licencjackim z co najmniej jednego z następujących kierunków: pedagogika, logopedia, rehabilitacja, fizjoterapia, terapia zajęciowa, pielęgniarstwo.
- W szkoleniu II i III stopniamoże uczestniczyć absolwent studiów magisterskich co najmniej jednego z następujących kierunków: psychologia, pedagogika, logopedia, neurologopedia, rehabilitacja, fizjoterapia, pielęgniarstwo i medycyna. Uczestnik musi posiadać także Zaświadczenie o ukończeniu wcześniejszych stopni kursu SI oraz posiadać przygotowanie pedagogiczne.
- W przypadku gdy o przyjęcie na kurs SI II lub III stopnia ubiega się absolwent innego kierunku studiów, niż te wymienione w ust. 2 lub 3, Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ODiTiS decyduje o przyjęciu po zapoznaniu się z dokumentacją osoby ubiegającej się o przyjęcie.
§ 6
Warunki uczestnictwa w szkoleniach
- Opis każdego szkolenia podany jest na stronie www. Organizatora i zawiera podstawowe informacje:
- nazwa szkolenia
- zakres tematyczny
- cena
- termin organizacji szkolenia
- warunki uczestnictwa.
- Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dostępność wolnych miejsc oraz dokonanie opłat zgodnie z §4 niniejszego Regulaminu.
- Szkolenia organizowane są w Gdańsku.
- Podczas szkolenia III stopnia odbywającego się w siedzibie Organizatora obowiązuje zmiana obuwia oraz sportowy strój.
- Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia I stopnia jest 100% frekwencji na zajęciach organizowanych w ramach szkolenia. Opuszczenie zajęć bez porozumienia z Organizatorem oraz Instruktorem prowadzącym skutkuje odmową wydania zaświadczenia i koniecznością̨ odrobienia opuszczonych dni lub godzin.
- Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia II stopnia jest zdanie egzaminu teoretycznego oraz 100% frekwencji na zajęciach organizowanych w ramach szkolenia.
- Warunkiem otrzymania certyfikatu potwierdzającego ukończenie szkolenia III stopnia jest zdanie egzaminu praktycznego oraz 100% frekwencji na zajęciach organizowanych w ramach szkolenia.
§ 7
warunków organizacji szkolenia z przyczyn Organizatora
- Organizator z nieprzewidzianych wcześniej przyczyn może dokonać zmiany terminu szkolenia lub odwołać szkolenie. W takim przypadku Organizator zwróci wpłaconą przez Uczestnika kwotę w całości na numer rachunku wskazany przez Uczestnika lub zaproponuje udział w szkoleniu w innym terminie.
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmian lub modyfikacji programu szkolenia, o czym wcześniej poinformuje Uczestnika przynajmniej 7 dni roboczych przed terminem szkolenia. Uczestnik w takim wypadku może zrezygnować z udziału w szkoleniu występując o zwrot wpłaconej Opłaty.
§ 8
Własność intelektualna
- Treści merytoryczne szkolenia oraz materiały szkoleniowe objęte są̨ ochroną zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 2006 nr 90, poz. 631 t.j. z późn. zm.).
- Zabrania się nagrywania lub rejestrowania w inny sposób przebiegu szkolenia, chyba że Uczestnik wystąpi o taką możliwość i uzyska uprzednio pisemną zgodę̨ Organizatora.
- Uczestnik nie jest uprawniony do kopiowania, zwielokrotniania, rozpowszechniania lub do wykorzystywania w inny sposób materiałów szkoleniowych.
§ 9
RODO
- Polityka przetwarzania danych osobowych odbywa się zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako „RODO”).
- Administratorem danych osobowych jest Centrum Kształcenia Zawodowego i ustawicznego ODITIS Ewa Romanik z siedzibą w Gdańsku NIP: 583-194-08-14 Adres siedziby: ul. Matemblewska 42/1, 80-283 Gdańsk.
- Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia oraz realizacji praw i obowiązków wynikających z zawartej umowy szkoleniowej oraz w celu dochodzenia ewentualnych roszczeń.
- Każdemu Uczestnikowi szkolenia w każdym przypadku przysługuje prawo do żądania: dostępu do swoich danych osobowych, otrzymania kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz żądania przeniesienia swoich danych osobowych do innego podmiotu.
- W każdym czasie można cofnąć zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
- Zgłoszenia powyższych zmian lub żądań należy dokonywać za pomocą poczty elektronicznej bądź pocztą tradycyjną.
Adres e-mail Administratora Ochrony Danych Osobowych – daneosobowe@oditis.pl
Adres fizyczny Administratora Ochrony Danych Osobowych – Centrum Kształcenia Zawodowego i ustawicznego ODiTiS Ewa Romanik z siedzibą w Gdańsku NIP: 583-194-08-14 Adres siedziby: ul. Matemblewska 42/1, 80-283 Gdańsk.
- Odbiorcą danych osobowych będą wyłącznie Administrator Danych Osobowych oraz podmioty z którym Administrator Danych Osobowych współpracuje w celu realizacji zadań do których się zobowiązał w związku z zawartą umową.
- W każdym przypadku przysługuje prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych.
- Dane osobowe osób fizycznych mogą podlegać profilowaniu w zakresie i w związku ze statystyką sprzedażową i marketingową. ADO nie podejmuje zautomatyzowanych decyzji mogących wywołać skutki prawne lub w inny sposób mogących istotnie wpływać na sytuacje osób, których dane dotyczą.
- W przypadku wyrażenia przez Uczestnika dodatkowej zgody, dane osobowe będą̨ przetwarzane przez Organizatora w celu informowania Uczestnika o nowych promocjach i usługach Organizatora.
- Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest:
- w zakresie w jakim przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do wykonania umowy lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy – art. 6 ust.1 lit b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Celem przetwarzania danych osobowych jest wykonanie umowy lub podjęcie działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy
- w pozostałym zakresie warunkiem przetwarzania danych osobowych jest zgoda osoby, której dane będą przetwarzane – art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Cel przetwarzania danych osobowych jest każdorazowo określony w treści zgody.
- Okres czasu, przez który dane osobowe będą przetwarzane jest uzależniony od celu w jakim zostały one zgromadzone. Administrator Danych Osobowych gwarantuje, że Państwa dane osobowe będą przetwarzane tylko przez taki czas jaki jest niezbędny do realizacji celu w związku, z którym dane osobowe zostały pozyskane lub przez taki czas na jaki wyrazili Państwo zgodę. Dane osób uczestniczących w szkoleniu będą przechowywane przez okres 5 lat od daty zakończenia szkolenia.
§ 10
Zasady zdawania egzaminów podczas szkoleń terapeutów integracji sensorycznej
- Egzamin teoretyczny pisemny w formie testowej odbywa się w 10 dniu szkolenia II stopnia.
- Uczestnik szkolenia zaliczy egzamin pozytywnie, jeśli udzieli minimum 75% odpowiedzi poprawnych.
- W przypadku udzielenia mniejszej ilości poprawnych odpowiedzi Uczestnik szkolenia przystępuje do egzaminu teoretycznego ustnego, przeprowadzanego przez obu instruktorów prowadzących szkolenie.
- Pozytywne zaliczenie egzaminu teoretycznego po zakończeniu szkolenia II stopnia umożliwia kursantowi przystąpienie do szkolenia III stopnia oraz egzaminu praktycznego.
- Uczestnik szkolenia III stopnia może przystąpić do egzaminu praktycznego odbywającego się od 1 do 5 dnia szkolenia III stopnia.
- Podczas egzaminu praktycznego Uczestnik szkolenia przeprowadza badanie narzędziami klinicznymi, demonstrując poprawne wykonanie wszystkich testów SI oraz wybranych prób klinicznych.
- W przypadku niezaliczenia egzaminu praktycznego, Uczestnik szkolenia może przystąpić do egzaminu praktycznego poprawkowego.
- W przypadku niezaliczenia egzaminu praktycznego poprawkowego, Uczestnik szkolenia może przystąpić do egzaminu praktycznego komisyjnego, przeprowadzanego przez obu instruktorów prowadzących dany kurs. Termin egzaminu jest ustalany między instruktorami a Uczestnikiem szkolenia, z zastrzeżeniem, że jego data nie może przekroczyć trzech miesięcy od dnia zakończenia szkolenia.
- Egzamin komisyjny jest odpłatny w wysokości ustalonej przez Dyrektora CKZIU ODITIS.
- W czasie egzaminu komisyjnego, Uczestnik szkolenia przeprowadza badanie narzędziami klinicznymi, demonstrując poprawne wykonanie wszystkich testów SI oraz wybranych prób klinicznych oraz odpowiada na pytania zadawane przez egzaminujących Instruktorów.
- Uczestnik szkolenia może otrzymać certyfikat ukończenia szkolenia III stopnia wyłącznie po pozytywnym zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego.
- Decyzję o zdaniu egzaminu poprawkowego komisyjnego podejmuje komisja egzaminacyjna.
- Uczestnik szkolenia ma 14 dni na odwołanie się od decyzji komisji egzaminacyjnej do Dyrektora CKZIU ODITIS, który rozpatruje odwołania złożone tylko w formie pisemnej do 30 dni roboczych od daty wpłynięcia.
§ 11
Obowiązywanie Regulaminu
- Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 2023 roku.
- Niniejszy Regulamin ma zastosowanie do osób dokonujących zapisu na szkolenia w ramach działalności gospodarczej lub zawodowej oraz do konsumentów w rozumieniu art. 221 Kodeksu cywilnego oraz ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827 z późń.zm.).
- Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym Regulaminie.
- Wszelkie zmiany w Regulaminie umieszczone zostaną na stronie internetowej Organizatora oraz będą̨ wysyłane na adres poczty elektronicznej Uczestników, z którymi zostały zawarte umowy o udział w szkoleniu.
- Zmiany Regulaminu wchodzą̨ w życie w terminie wskazanym przez Organizatora, lecz nie krótszym niż̇ 30 dni od daty udostepnienia ich na stronie www Organizatora.