nasz zespół

Profesjonalizm i wysoki poziom terapii prowadzanej w  Poradni ODITIS jest dla nas priorytetem. W trosce o najlepszą opiekę dla naszych Pacjentów, stale poszerzamy i doskonalimy swoje kwalifikacje. Wszystkie zajęcia prowadzą dyplomowani terapeuci o różnej specjalizacji. 

Ewa Romanik

Ukończyłam filologię i neurologopedię na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia logopedyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Dopełnieniem mojej ścieżki edukacyjnej był kurs integracji sensorycznej realizowany pod okiem największych autorytetów w Polsce z tej dziedziny Pana Zbigniewa Przyrowskiego i Pani Ewy Grzybowskiej – twórców Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej. Po wielu latach zdobywania doświadczeń jako diagnosta i terapeuta integracji sensorycznej otrzymałam możliwość dalszego rozwoju zawodowego, uzyskałam tytuł instruktorski – nauczyciela metody integracji sensorycznej. Moim najświeższym osiągnięciem są studia podyplomowe na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie uzyskałam tytuł psychotraumatologa. Prywatnie jestem mamą czwórki dzieci, choć one pewnie oburzyłyby się określeniem „dzieci”, bo okres dzieciństwa mają już za sobą. Mam atypowe Adhd :), wszędzie mnie pełno, kocham ludzi, uwielbiam podróżować, uczyć się, czytać książki, oglądać filmy i odkrywać tajemnice ludzkiego mózgu. Moim największym przyjacielem jest Jezus Chrystus.  Jeśli ktoś ma ochotę na bliższe poznanie mojej osoby jak i historii Ośrodka ODiTiS zapraszam na stronę główną po szczegóły.

Marta

Jestem pedagogiem, diagnostą, certyfikowanym terapeutą metody prof. Alfreda Tomatisa, certyfikowanym terapeutą metody SI oraz terapeutą ręki. Swoje doświadczenie zdobywałam pracując w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej i przedszkolu jako terapeuta. Skończyłam studia podyplomowe m.in. z zakresu Terapii Pedagogicznej i Integracji Sensorycznej. Chętnie dzielę się wiedzą – prowadzę szkolenia dla rad pedagogicznych i warsztaty dla Rodziców. Wspomaganie rozwoju dziecka interesuje mnie zawodowo i prywatnie – jako mamy bliźniaczek, które nieco pośpieszyły się z przyjściem na świat.

terapeuta-oditis
oditis INTEGRACJA

Karolina

Z wykształcenia jestem polonistką, logopedą o specjalizacji neurologopedycznej oraz terapeutą Integracji Sensorycznej. Przez cały czas rozwijam się zawodowo, biorąc udział w różnych kursach doszkalających, między innymi: “Terapia behawioralna dzieci z autyzmem – III stopniowy kurs”,  “Niedokształcenie mowy – afazja rozwojowa”,  “Ocena funkcjonalna traktu ustno – twarzowego. Mioterapia”,  “Makaton. Program rozwoju komunikacji – szkolenie I stopnia”, “Wykorzystanie metody werbo – tonalnej w terapii dzieci z problemami w komunikacji językowej”, “Diagnoza i terapia jąkania i innych zaburzeń płynności mówienia – szkolenie I stopnia”, “Terapia dziecięcej apraksji mowy, ORM, afazji motorycznej i rozwojowej wg zasad motorycznego uczenia.”, „Stymulacja traktu ustno – twarzowego”. Prywatnie jestem spełnioną mamą dwójki dzieci. Bardzo bliski memu sercu jest nurt rodzicielstwa bliskości oraz porozumienia bez przemocy, w zgodzie z którym staram się wychowywać moje dzieci. To podejście, oparte na relacji, empatii i wzajemnym szacunku, przenoszę również na grunt terapii. Staram się, żeby każde dziecko czuło się przy mnie dobrze, a terapię traktowało jako dobrą zabawę. Moją wielką pasją jest muzyka i śpiewanie. Od wielu lat realizuję ją, grając koncerty i nagrywając piosenki oraz teledyski.

Asia

Jestem absolwentką Wczesnej Edukacji i Logopedii na Uniwersytecie Gdańskim. Oligofrenopedagogiem  ze znajomością języka migowego na poziomie zaawansowanym, a także  Terapeutą Integracji Sensorycznej. W wolnych chwilach uczestniczę w warsztatach dotyczących pracy Metodą Krakowską, którą wykorzystuję podczas terapii z dziećmi z Autyzmem i Zespołem Downa. 

terapeuta-oditis

Anna

Jestem certyfikowanym terapeutą Integracji Sensorycznej, psychopedagogiem, nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z nauczaniem języka angielskiego. Pracę z dziećmi rozpoczęłam 11 lat temu i „wsiąkłam”. Jest to nie tylko moja praca, ale również pasja. W związku z tym chętnie podnoszę własne kwalifikacje i umiejętności uczestnicząc w kursach i szkoleniach oraz kończąc studia podyplomowe z Etyki, czy Integracji Sensorycznej. Obserwując zmieniające się zachowanie moich wychowanków: coraz większe trudności ze skupieniem uwagi, problemy motoryczne, zachowania, które często odbierane są jako agresywne, zaczęłam zadawać sobie pytanie z czego to wynika. I tak zaczęła się moja przygoda z Integracją Sensoryczną.

Marlena

Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym, nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, a także certyfikowanym terapeutą Integracji Sensorycznej. Swoją wiedzę z zakresu SI pogłębiam uczęszczając na studia podyplomowe. Uczestniczyłam również w wielu kursach i szkoleniach, m.in.terapia ręki, terapia behawioralna, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Praca z dziećmi daje mi wiele radości i przynosi ogromną satysfakcję. Jest także motorem napędowym do dalszego rozwoju osobistego. Po godzinach moje zainteresowania zmierzają w stronę czterokopytnych :). Jestem wielką miłośniczką koni i dlatego też kilka lat temu zostałam instruktorem jazdy konnej. Ponadto uwielbiam podróże, szczególnie w górskie rejony, ale cenię także te chwile, gdy mogę zakopać się pod kocem z dobrą książką w ręku.

Wioletta

Z wykształcenia  jestem fizjoterapeutą, ukończyłam ten kierunek z tytułem magistra na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Pogłębiałam swoją wiedzę na  kursie terapii manualnej i masażu holistycznego. Od zawsze byłam niespokojną duszą i nie mogłam znaleźć sobie miejsca na ziemi, dlatego wyemigrowałam za granicę. Tęsknota za domem i rodziną wzięła jednak górę i po 8 latach wróciłam do Polski. Zrobiłam kurs Integracji Sensorycznej i wreszcie wiedziałam, że jest to zajęcie, które chcę wykonywać do końca życia. Uwielbiam prace z dziećmi i nie wyobrażam sobie  innej. Świadomość tego,  że to co  robię daje wymierne efekty,  pomaga  pokonywać trudności i znosić ograniczenia daje mi ogromną satysfakcję. Jestem szczęśliwą żoną i matką dwójki dzieci.

Pola

Jestem oligofrenopedagogiem z doświadczeniem w pracy z dziećmi z wieloraką niepełnosprawnością, ukończyłam studia z zakresu Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim, o specjalizacji  Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Ukończyłam kursy uprawniające mnie do pracy metodą integracji sensorycznej, oraz terapii ręki, swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w Przedszkolu Specjalnym dla Dzieci z MPD, gdzie pracuję jako wychowawca jednej z grup. Wspieranie rozwoju dzieci jest dla mnie niezwykle inspirujące, jako  wspólne  odkrywanie z dziećmi ich możliwości, pokonywanie barier i trudności, bazując na ich zasobach.

Renata

Z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz wieloletnim dyrektorem przedszkola. Cała moja kariera zawodowa koncentruje się wokół dzieci w wieku przedszkolnym, jednak cały czas poszerzam swoje kompetencje. Dlatego, ukończyłam m.in. studia podyplomowe Integracja Sensoryczna. Jestem certyfikowanym terapeutą integracji sensorycznej,  posiadam również dyplom studiów podyplomowych z terapii pedagogicznej. Wiedzę z tego zakresu wykorzystuję w codziennej pracy. Uczestniczyłam także w kursie glottodydaktyki dzięki, któremu mogę prowadzić naukę czytania i pisania metodą prof. B. Rocławskiego. Moje zainteresowania integracją sensoryczną wynikają z wieloletniej obserwacji dzieci z różnymi trudnościami i widzę, że zajęcia integracji sensorycznej im pomagają. Jestem zapalonym chodziarzem, niepoprawną wielbicielką kryminałów i miłośniczką kotów. Jestem otwarta na nowe wyzwania – bez nich życie staje się szare i smutne.

Piotr

Ukończyłem na Uniwersytecie Gdańskim resocjalizację oraz pedagogikę ze specjalizacją: pedagogika mobilna w kulturze cyfrowej. Ponadto jestem oligofrenopedagogiem, a także certyfikowanym terapeutą Integracji Sensorycznej. Praca z dziećmi niemal od zawsze była moją pasją, którą realizowałem jeszcze w czasie szkoły, będąc wolontariuszem w placówkach wsparcia dziennego Caritas. Nabywałem doświadczenia pracując jako wychowawca kolonijny, w schronisku dla bezdomnych oraz w domu dziecka. Obecnie poświęciłem się pracy w szkole, gdzie wspieram dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Realizuję również Specjalistyczne Usługi Opiekuńcze dla dzieci ze spektrum autyzmu. Jestem osobą ciekawą świata, moją pasją jest historia i sport. Często można mnie spotkać na wydarzeniach dla odtwórców wczesnego średniowiecza lub w dojo, gdzie trenuję Aikido.

Karolina

Z wykształcenia jestem pedagogiem, studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem również certyfikowanym terapeutą Si, terapeutą ręki oraz instruktorką jogi dla dzieci. Uczestniczyłam również w wielu różnych kursach i szkoleniach metodycznych min. Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Animator zabaw dziecięcych, Logorytmika czy Komunikacja metoda NVC. Przez 7 lat prowadziłam swoje centrum edukacyjne dla dzieci, w ramach którego stworzyłam autorskie programy zajęć ogólnorozwojowych.

Bardzo cenie sobie aktywność fizyczną, która w różnych formach i dyscyplinach sportowych towarzyszy mi w życiu od najmłodszych lat.

Moim ulubionym miejscem na ziemi są góry i skały, w których spędzam czas wspinając się, uprawiając turystkę wysokogórską, jeżdżąc na snowboardzie oraz wędrując z moimi synkami. Brak gór w trójmieście rekompensuje sobie treningami wspinaczki na ściankach i boulderach oraz wycieczkami po okolicznych parkach krajobrazowych.

Ewa

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku Pedagogika ze specjalnością Wczesna Edukacja i Nauczanie Języka Angielskiego na Uniwersytecie Gdańskim oraz ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od ponad 10 lat pracuję jako nauczyciel języka angielskiego w szkole podstawowej oraz przedszkolu. Jestem również certyfikowanym terapeuta integracji sensorycznej. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną przyjemność, dlatego mój zawód jest też moją pasją. Staram się wciąż podnosić swoje kompetencje żeby jak najlepiej dbać o moich podopiecznych.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, mamą dwójki „sensorycznych” dzieci i właścicielką mopsa z ADHD. Lubię czytać książki, a wolnej chwili maluję obrazy.

Anna

Jestem pedagogiem, oligofrenopedagogiem i socjoterapeutą. Na codzień pracuję jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Aby lepiej zrozumieć trudności moich podopiecznych, postanowiłam zgłębić wiedzę z zakresu Integracji Sensorycznej, zostając certyfikowanym terapeutą tej metody. Praca z dziećmi jest moją wielką pasją, dlatego spędzam z nimi czas również w czasie wakacji i ferii, organizując różnego rodzaju półkolonie i kolonie tematyczne. W wolnym czasie, jak na technologa żywienia przystało, oddaje się „kuchennym rewolucjom”, uwielbiam karmić ludzi. Jestem także spełnioną mamą dwóch córek. Szaleję za zwierzakami, najbardziej kocham psy.

Magdalena

Z wykształcenia jestem pedagogiem, terapeutą metody Warnkego, dyplomowaną ortoptystką. Ortoptysta zajmuje się badaniem widzenia obuocznego oraz leczeniem zachowawczym zaburzeń widzenia, współpracy gałek ocznych, zeza i niedowidzenia. Droga edukacji wiodła mnie pomiędzy naukami medycznymi i pedagogicznymi. Pierwszy etap edukacji to liceum medyczne, drugi studia I stopnia na wydziale biologii, trzeci studia II stopnia na wydziale pedagogiki, czwarty ortoptyka. Zdobyta wiedza na każdym z tych etapów wspaniale się uzupełnia i jest niezwykle pomocna w poszukiwaniu odpowiedzi na problemy, które niesie każdego dnia praca zawodowa. Dlatego każdy z nich cenię równie mocno. W dalszym ciągu podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kursach , szkoleniach i konferencjach głównie dotyczących trudności szkolnych dzieci oraz problemów z widzeniem.W pracy sprawą priorytetową jest dla mnie indywidualny rozwój dziecka oraz jego możliwości. Wychodzę z założenia, że każde dziecko chce sprostać naszym oczekiwaniom jednak nie zawsze może. Ta myśl jest motorem napędowym do poszukiwania sposobów i metod dotarcia do tych możliwości i w kolejnym etapie ich rozwijania. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą bliźniaków, już w tej chwili nastoletnich. I obecnie ta rola życiowa stanowi dla mnie chyba największe wyzwanie. Rodzice nastolatków wiedzą o czym mówię. Wolne chwile, jeśli się trafią – celebruję na słodko. Mianowicie piekę torty o smaku i wyglądzie wg. marzenia obdarowywanego. Miałam zaszczyt przygotowywać tort na 5 rocznicę działalności Poradni. Efekt wizualny mogą Państwo podejrzeć w naszej galerii, efekt smakowy pozostał w naszych wspomnieniach.

ortoptystka-oditis
ortoptystka-oditis

Agnieszka

Wykonuję zawód medyczny, o którym mówi się, że to „mała profesja o wielkim znaczeniu„ – jestem dyplomowaną Ortoptystką. Zajmuję się określeniem stanu widzenia obuocznego, leczeniem zeza i niedowidzenia. Dokonuję pomiarów konwergencji i akomodacji oraz sprawdzam sprawność ruchomości gałek ocznych. Prowadzę ćwiczenia ortoptyczne z dziećmi i dorosłymi w oparciu o szczegółowe badania strabologiczne. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach, m.in. dotyczących optodysleksji czy sensomotorycznej terapii widzenia. Jestem także kontaktologiem – zajmuję się doborem i aplikacją miękkich soczewek kontaktowych u dzieci i dorosłych. Dokonuję oceny przedniego odcinka oka w lampie szczelinowej. Z branżą optyczną jestem związana od ponad 11 lat. W życiu prywatnym jestem szczęśliwą żoną i dumną mamą licealistki. Relaksuję się przy dobrej książce lub spędzając czas na rodzinnym podróżowaniu.

Joanna

Jestem psychologiem z szerokim doświadczeniem zawodowym. Jako terapeuta pracuję od 2003r. W swojej pracy integruję podejścia: humanistyczne, systemowe i behawioralno – poznawcze, a wszystko to w duchu dialogu motywującego oraz porozumienia bez przemocy (NVC). Oprócz terapii zajmowałam się diagnozą na potrzeby sądu (praca w RODK), szkoleniami oraz psychoedukacją. Mam też doświadczenie pracy w liceum jako psycholog szkolny. Od roku 2012 jestem związana zawodowo z Wojewódzkim Ośrodkiem Terapii Uzależnień w Gdańsku. Posiadam certyfikat specjalisty terapii uzależnień. Zajmuję się wsparciem psychologicznym dla osób w kryzysie osobistym, relacyjnym, z doświadczeniem traumy a także pomagam w rozwoju osobistym dla tych, którzy potrzebują w życiu większych i mniejszych zmian. W obszarze moich doświadczeń zawodowych jest praca z rodzinami z problemem uzależnienia (uzależnienie, współuzależnienie, syndrom DDA i DDD) oraz pomoc terapeutyczna jak i interwencyjna osobom doświadczającym szeroko rozumianej przemocy. Praca terapeutyczna to moja misja i pasja, a rozwój zawodowy pokrywa się ze ścieżką rozwoju osobistego. Prywatnie jestem żoną i mamą trójki dzieci. Moim światłem są wartości chrześcijańskie.

koordynator-oditis

Fatima

Usprawniam procesy w firmie za pomocą innowacyjnych narzędzi IT. Zajmuję się marketingiem i reklamą, projektami graficznymi, tworzeniem strony internetowej, prowadzeniem fanpage,  zarządzaniem bazami danych, księgowością i kadrami oraz Szkoleniami z Integracji Sensorycznej. Obecnie dokształcam się z metod badania fascynującego mnie ludzkiego zmysły  słuchu, który umożliwia rozwój mowy,  pozwala czuć się bezpiecznie, odpowiada również za zmysł równowagi. Stawiam przed sobą wysokie wymagania dążąc do perfekcji, pracując nad  rozwojem  osobistym,  wyznaję motto  „… w drodze do szczęścia nie napotkasz żadnych przeszkód, prócz tych, które sam wzniesiesz w myślach i w wyobraźni.”  Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką bliźniąt, w wolnych chwilach czytam książki ponieważ dzięki temu pogłębiam wiedzę, stymuluję umysł oraz wzbogacam słownictwo. 

serdecznie zapraszamy

oditis