nasz zespół

Profesjonalizm i wysoki poziom terapii prowadzanej w  Poradni ODITIS jest dla nas priorytetem. W trosce o najlepszą opiekę dla naszych Pacjentów, stale poszerzamy i doskonalimy swoje kwalifikacje. Wszystkie zajęcia prowadzą dyplomowani terapeuci o różnej specjalizacji. 

oditis

Ewa Romanik

Ukończyłam filologię i neurologopedię na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia logopedyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Dopełnieniem mojej ścieżki edukacyjnej był kurs integracji sensorycznej realizowany pod okiem największych autorytetów w Polsce z tej dziedziny Pana Zbigniewa Przyrowskiego i Pani Ewy Grzybowskiej – twórców Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej. Po wielu latach zdobywania doświadczeń jako diagnosta i terapeuta integracji sensorycznej otrzymałam możliwość dalszego rozwoju zawodowego, uzyskałam tytuł instruktorski – nauczyciela metody integracji sensorycznej. Moim najświeższym osiągnięciem są studia podyplomowe na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie uzyskałam tytuł psychotraumatologa. Prywatnie jestem mamą czwórki dzieci, choć one pewnie oburzyłyby się określeniem „dzieci”, bo okres dzieciństwa mają już za sobą. Mam atypowe Adhd :), wszędzie mnie pełno, kocham ludzi, uwielbiam podróżować, uczyć się, czytać książki, oglądać filmy i odkrywać tajemnice ludzkiego mózgu. Moim największym przyjacielem jest Jezus Chrystus.  Jeśli ktoś ma ochotę na bliższe poznanie mojej osoby jak i historii Ośrodka ODiTiS zapraszam na stronę główną po szczegóły.

Marta Pasula

Jestem pedagogiem, diagnostą, certyfikowanym terapeutą metody prof. Alfreda Tomatisa, certyfikowanym terapeutą metody SI oraz terapeutą ręki. Swoje doświadczenie zdobywałam pracując w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej i przedszkolu jako terapeuta. Skończyłam studia podyplomowe m.in. z zakresu Terapii Pedagogicznej i Integracji Sensorycznej. Chętnie dzielę się wiedzą – prowadzę szkolenia dla rad pedagogicznych i warsztaty dla Rodziców. Wspomaganie rozwoju dziecka interesuje mnie zawodowo i prywatnie – jako mamy bliźniaczek, które nieco pośpieszyły się z przyjściem na świat.

terapeuta-oditis
oditis

Marzena Krzykalska

Jestem psychologiem klinicznym ze specjalnością psycholog dziecięcy, diagnostą, terapeutą integracji sensorycznej. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje. Od kilkunastu lat obejmuję opieką psychologiczną dzieci i ich rodziny. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywam pracując w przedszkolu i niepublicznej poradni psychologicznej. Nieobcy jest mi temat wspierania opóźnionego rozwoju dziecka, trudnych zachowań, rozwoju emocjonalnego. Cenię sobie spotkania z rodzicami. Wiem jako mama trójki dzieci, jak ciekawe, ale i stawiające przede mną wiele wyzwań jest wychowanie młodego człowieka.

Joanna Szalecka - Dudek

Jestem absolwentką Wczesnej Edukacji i Logopedii na Uniwersytecie Gdańskim. Oligofrenopedagogiem  ze znajomością języka migowego na poziomie zaawansowanym, a także  Terapeutą Integracji Sensorycznej. W wolnych chwilach uczestniczę w warsztatach dotyczących pracy Metodą Krakowską, którą wykorzystuję podczas terapii z dziećmi z Autyzmem i Zespołem Downa. 

oditis
terapeuta-oditis

Anna Kwiecień - Czarnowska

Jestem certyfikowanym terapeutą Integracji Sensorycznej, psychopedagogiem, nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z nauczaniem języka angielskiego. Pracę z dziećmi rozpoczęłam 11 lat temu i „wsiąkłam”. Jest to nie tylko moja praca, ale również pasja. W związku z tym chętnie podnoszę własne kwalifikacje i umiejętności uczestnicząc w kursach i szkoleniach oraz kończąc studia podyplomowe z Etyki, czy Integracji Sensorycznej. Obserwując zmieniające się zachowanie moich wychowanków: coraz większe trudności ze skupieniem uwagi, problemy motoryczne, zachowania, które często odbierane są jako agresywne, zaczęłam zadawać sobie pytanie z czego to wynika. I tak zaczęła się moja przygoda z Integracją Sensoryczną.

Marlena Strumska

Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym, nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, a także certyfikowanym terapeutą Integracji Sensorycznej. Swoją wiedzę z zakresu SI pogłębiam uczęszczając na studia podyplomowe. Uczestniczyłam również w wielu kursach i szkoleniach, m.in.terapia ręki, terapia behawioralna, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Praca z dziećmi daje mi wiele radości i przynosi ogromną satysfakcję. Jest także motorem napędowym do dalszego rozwoju osobistego. Po godzinach moje zainteresowania zmierzają w stronę czterokopytnych :). Jestem wielką miłośniczką koni i dlatego też kilka lat temu zostałam instruktorem jazdy konnej. Ponadto uwielbiam podróże, szczególnie w górskie rejony, ale cenię także te chwile, gdy mogę zakopać się pod kocem z dobrą książką w ręku.

oditis
terapeuta-oditis

Wioletta Narkowicz

Z wykształcenia  jestem fizjoterapeutą, ukończyłam ten kierunek z tytułem magistra na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Pogłębiałam swoją wiedzę na  kursie terapii manualnej i masażu holistycznego. Od zawsze byłam niespokojną duszą i nie mogłam znaleźć sobie miejsca na ziemi, dlatego wyemigrowałam za granicę. Tęsknota za domem i rodziną wzięła jednak górę i po 8 latach wróciłam do Polski. Zrobiłam kurs Integracji Sensorycznej i wreszcie wiedziałam, że jest to zajęcie, które chcę wykonywać do końca życia. Uwielbiam prace z dziećmi i nie wyobrażam sobie  innej. Świadomość tego,  że to co  robię daje wymierne efekty,  pomaga  pokonywać trudności i znosić ograniczenia daje mi ogromną satysfakcję. Jestem szczęśliwą żoną i matką dwójki dzieci.

Paulina Warzeńska

Jestem oligofrenopedagogiem z doświadczeniem w pracy z dziećmi z wieloraką niepełnosprawnością, ukończyłam studia z zakresu Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim, o specjalizacji  Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Ukończyłam kursy uprawniające mnie do pracy metodą integracji sensorycznej, oraz terapii ręki, swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w Przedszkolu Specjalnym dla Dzieci z MPD, gdzie pracuję jako wychowawca jednej z grup. Wspieranie rozwoju dzieci jest dla mnie niezwykle inspirujące, jako  wspólne  odkrywanie z dziećmi ich możliwości, pokonywanie barier i trudności, bazując na ich zasobach.

oditis

Renata Zakrzewska

Z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz wieloletnim dyrektorem przedszkola. Cała moja kariera zawodowa koncentruje się wokół dzieci w wieku przedszkolnym, jednak cały czas poszerzam swoje kompetencje. Dlatego, ukończyłam m.in. studia podyplomowe Integracja Sensoryczna. Jestem certyfikowanym terapeutą integracji sensorycznej,  posiadam również dyplom studiów podyplomowych z terapii pedagogicznej. Wiedzę z tego zakresu wykorzystuję w codziennej pracy. Uczestniczyłam także w kursie glottodydaktyki dzięki, któremu mogę prowadzić naukę czytania i pisania metodą prof. B. Rocławskiego. Moje zainteresowania integracją sensoryczną wynikają z wieloletniej obserwacji dzieci z różnymi trudnościami i widzę, że zajęcia integracji sensorycznej im pomagają. Jestem zapalonym chodziarzem, niepoprawną wielbicielką kryminałów i miłośniczką kotów. Jestem otwarta na nowe wyzwania – bez nich życie staje się szare i smutne.

Henryka Skabowska

Jestem pedagogiem specjalnym i od wielu lat pracuję w gdańskim przedszkolu z dziećmi z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Ukończyłam studia podyplomowe z Terapii Pedagogicznej. Uczestniczyłam w wielu kursach, szkoleniach i warsztatach niezbędnych w pracy z dziećmi wielorako niepełnosprawnymi. Ukończyłam kurs Integracji Sensorycznej prowadzony przez Violet Maas. Zdobytą wiedzę i elementy terapii integracji sensorycznej początkowo wykorzystywałam w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Z Poradnią Oditis współpracuję od momentu jej powstania. Praca jako terapeuta integracji sensorycznej przynosi mi wiele radości i satysfakcji. To wielka przyjemność i spełnienie towarzyszyć dziecku w osiąganiu sukcesów w czasie terapii.

terapeuta-oditis
oditis

Natalia Błońska

Jestem psychologiem, oligofrenopedagogiem oraz nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, terapeutą SI. Na co dzień pracuję w szkole specjalnej, z dziećmi z wielorakimi niepełnosprawnościami. Jestem harcerką z wieloletnim stażem, a w wolnych chwilach tańczę taniec towarzyski i latynoamerykański. Niedawno odkryłam nową pasję – badminton. Chętnie podejmuję się nowych i ciekawych wyzwań. 

Patrycja Sosnowska

Ukończyłam logopedię i pedagogikę specjalną na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem certyfikowanym terapeutą Integracji Sensorycznej oraz trenerem umiejętności społecznych zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Kładę duży nacisk na samodoskonalenie się i podnoszenie swoich kompetencji. Na koncie mam wiele kursów i szkoleń takich jak: terapia ręki, szkolenia z zakresu metody krakowskiej, terapia behawioralna, makaton, felinoterapia, kinesiotaping logopedyczny i wiele innych. Oprócz tego posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi z trudnościami szkolnymi, autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną. Największą satysfakcję sprawia mi odnajdywanie ukrytych możliwości rozwojowych u moich podopiecznych oraz ich sukcesy w terapii.

Anna Kwiecień

Jestem pedagogiem, oligofrenopedagogiem i socjoterapeutą. Na codzień pracuję jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Aby lepiej zrozumieć trudności moich podopiecznych, postanowiłam zgłębić wiedzę z zakresu Integracji Sensorycznej, zostając certyfikowanym terapeutą tej metody. Praca z dziećmi jest moją wielką pasją, dlatego spędzam z nimi czas również w czasie wakacji i ferii, organizując różnego rodzaju półkolonie i kolonie tematyczne. W wolnym czasie, jak na technologa żywienia przystało, oddaje się „kuchennym rewolucjom”, uwielbiam karmić ludzi. Jestem także spełnioną mamą dwóch córek. Szaleję za zwierzakami, najbardziej kocham psy.

Katarzyna Rapczyńska

Jestem absolwentką Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu oraz Pedagogiki Ogólnej na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyłam również Studia podyplomowe z Integracji Sensorycznej dzięki którym jestem certyfikowanym terapeutą SI. Od 7 lat pracuję z dziećmi, najpierw jako nauczyciel w Przedszkolu, później jako terapeuta Integracji Sensorycznej, daje mi to ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. Wybór mojej zawodowej drogi jest efektem wieloletnich poszukiwań jak umiejętnie połączyć zawód z pasją. Zawsze największą nagrodą jest dla mnie uśmiech moich podopiecznych. Cenię sobie zdobywanie nowych doświadczeń. W tym celu aktywnie uczestniczę w szeregu szkoleń i kursów, między innymi Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, Metoda dobrego startu Marty Bogdanowicz, Sensoplastyka, czy kurs jogi dla dzieci. Prywatnie jestem wielką fanką podróży i wędrówek górskich. 

ortoptystka-oditis

Magdalena Król-Slas

Z wykształcenia jestem pedagogiem, terapeutą metody Warnkego, dyplomowaną ortoptystką. Ortoptysta zajmuje się badaniem widzenia obuocznego oraz leczeniem zachowawczym zaburzeń widzenia, współpracy gałek ocznych, zeza i niedowidzenia. Droga edukacji wiodła mnie pomiędzy naukami medycznymi i pedagogicznymi. Pierwszy etap edukacji to liceum medyczne, drugi studia I stopnia na wydziale biologii, trzeci studia II stopnia na wydziale pedagogiki, czwarty ortoptyka. Zdobyta wiedza na każdym z tych etapów wspaniale się uzupełnia i jest niezwykle pomocna w poszukiwaniu odpowiedzi na problemy, które niesie każdego dnia praca zawodowa. Dlatego każdy z nich cenię równie mocno. W dalszym ciągu podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kursach , szkoleniach i konferencjach głównie dotyczących trudności szkolnych dzieci oraz problemów z widzeniem.W pracy sprawą priorytetową jest dla mnie indywidualny rozwój dziecka oraz jego możliwości. Wychodzę z założenia, że każde dziecko chce sprostać naszym oczekiwaniom jednak nie zawsze może. Ta myśl jest motorem napędowym do poszukiwania sposobów i metod dotarcia do tych możliwości i w kolejnym etapie ich rozwijania. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą bliźniaków, już w tej chwili nastoletnich. I obecnie ta rola życiowa stanowi dla mnie chyba największe wyzwanie. Rodzice nastolatków wiedzą o czym mówię. Wolne chwile, jeśli się trafią – celebruję na słodko. Mianowicie piekę torty o smaku i wyglądzie wg. marzenia obdarowywanego. Miałam zaszczyt przygotowywać tort na 5 rocznicę działalności Poradni. Efekt wizualny mogą Państwo podejrzeć w naszej galerii, efekt smakowy pozostał w naszych wspomnieniach.

Agnieszka Sus

Wykonuję zawód medyczny, o którym mówi się, że to „mała profesja o wielkim znaczeniu„ – jestem dyplomowaną Ortoptystką. Zajmuję się określeniem stanu widzenia obuocznego, leczeniem zeza i niedowidzenia. Dokonuję pomiarów konwergencji i akomodacji oraz sprawdzam sprawność ruchomości gałek ocznych. Prowadzę ćwiczenia ortoptyczne z dziećmi i dorosłymi w oparciu o szczegółowe badania strabologiczne. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach, m.in. dotyczących optodysleksji czy sensomotorycznej terapii widzenia. Jestem także kontaktologiem – zajmuję się doborem i aplikacją miękkich soczewek kontaktowych u dzieci i dorosłych. Dokonuję oceny przedniego odcinka oka w lampie szczelinowej. Z branżą optyczną jestem związana od ponad 11 lat. W życiu prywatnym jestem szczęśliwą żoną i dumną mamą licealistki. Relaksuję się przy dobrej książce lub spędzając czas na rodzinnym podróżowaniu.

ortoptystka-oditis
oditis

Joanna Podlecka

Jestem psychologiem z szerokim doświadczeniem zawodowym. Jako terapeuta pracuję od 2003r. W swojej pracy integruję podejścia: humanistyczne, systemowe i behawioralno – poznawcze, a wszystko to w duchu dialogu motywującego oraz porozumienia bez przemocy (NVC). Oprócz terapii zajmowałam się diagnozą na potrzeby sądu (praca w RODK), szkoleniami oraz psychoedukacją. Mam też doświadczenie pracy w liceum jako psycholog szkolny. Od roku 2012 jestem związana zawodowo z Wojewódzkim Ośrodkiem Terapii Uzależnień w Gdańsku. Posiadam certyfikat specjalisty terapii uzależnień. Zajmuję się wsparciem psychologicznym dla osób w kryzysie osobistym, relacyjnym, z doświadczeniem traumy a także pomagam w rozwoju osobistym dla tych, którzy potrzebują w życiu większych i mniejszych zmian. W obszarze moich doświadczeń zawodowych jest praca z rodzinami z problemem uzależnienia (uzależnienie, współuzależnienie, syndrom DDA i DDD) oraz pomoc terapeutyczna jak i interwencyjna osobom doświadczającym szeroko rozumianej przemocy. Praca terapeutyczna to moja misja i pasja, a rozwój zawodowy pokrywa się ze ścieżką rozwoju osobistego. Prywatnie jestem żoną i mamą trójki dzieci. Moim światłem są wartości chrześcijański.

Fatima Lubian

Usprawniam procesy w firmie za pomocą innowacyjnych narzędzi IT. Zajmuję się marketingiem i reklamą, projektami graficznymi, tworzeniem strony internetowej, prowadzeniem fanpage,  zarządzaniem bazami danych, księgowością i kadrami oraz szkoleniami z Integracji Sensorycznej. Jestem również zafascynowana ludzkim zmysłem słuchu, który umożliwia porozumiewanie się, rozwój mowy, a także pozwala czuć się bezpiecznie, alarmując o zagrożeniu,  odpowiada również za zmysł równowagi. Obecnie dokształcam się w metodach badania słuchu. Stawiam przed sobą wysokie wymagania dążąc do perfekcji, pracując nad  rozwojem  osobistym,  wyznaję motto  „… w drodze do szczęścia nie napotkasz żadnych przeszkód, prócz tych, które sam wzniesiesz w myślach i w wyobraźni.”  Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką bliźniąt, w wolnych chwilach czytam książki ponieważ dzięki temu pogłębiam wiedzę, stymuluję umysł oraz wzbogacam słownictwo. 

koordynator-oditis

serdecznie zapraszamy

oditis