nasz zespół

Profesjonalizm i wysoki poziom terapii prowadzanej w  Poradni ODITIS jest dla nas priorytetem. W trosce o najlepszą opiekę dla naszych Pacjentów, stale poszerzamy i doskonalimy swoje kwalifikacje. Wszystkie zajęcia prowadzą dyplomowani terapeuci o różnej specjalizacji. 

Ewa Romanik

Ukończyłam filologię oraz neurologopedię na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia logopedyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Dopełnieniem mojej ścieżki edukacyjnej był kurs integracji sensorycznej realizowany pod okiem największych autorytetów w Polsce z tej dziedziny mianowicie Pana Zbigniewa Przyrowskiego i Pani Ewy Grzybowskiej – twórców Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej. Po wielu latach zdobywania doświadczeń jako diagnosta i terapeuta integracji sensorycznej otrzymałam możliwość dalszego rozwoju zawodowego, uzyskałam tytuł instruktorski – nauczyciela metody integracji sensorycznej. Moim najświeższym osiągnięciem są studia podyplomowe na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie uzyskałam tytuł traumatologa. Prywatnie jestem mamą czwórki dzieci, choć one pewnie oburzyłyby się określeniem „dzieci”, bo okres dzieciństwa mają już za sobą. Mam atypowe Adhd :), wszędzie mnie pełno, kocham ludzi, uwielbiam podróżować, uczyć się, czytać książki, oglądać filmy i odkrywać ludzki mózg, a moim największym przyjacielem jest Jezus Chrystus. Mój życiorys jest ściśle związany z istnieniem Poradni. Dlatego jeśli ktoś ma ochotę na bliższe poznanie mojej osoby jak i historii Ośrodka ODiTiS zapraszam na stronę główną po szczegóły.

Magdalena Król-Slas

Z wykształcenia jestem pedagogiem, terapeutą metody Warnkego, dyplomowaną ortoptystką. Ortoptysta zajmuje się badaniem widzenia obuocznego oraz leczeniem zachowawczym zaburzeń widzenia, współpracy gałek ocznych, zeza i niedowidzenia. Droga edukacji wiodła mnie pomiędzy naukami medycznymi i pedagogicznymi. Pierwszy etap edukacji to liceum medyczne, drugi studia I stopnia na wydziale biologii, trzeci studia II stopnia na wydziale pedagogiki, czwarty ortoptyka. Zdobyta wiedza na każdym z tych etapów wspaniale się uzupełnia i jest niezwykle pomocna w poszukiwaniu odpowiedzi na problemy, które niesie każdego dnia praca zawodowa. Dlatego każdy z nich cenię równie mocno. W dalszym ciągu podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kursach , szkoleniach i konferencjach głównie dotyczących trudności szkolnych dzieci oraz problemów z widzeniem.W pracy sprawą priorytetową jest dla mnie indywidualny rozwój dziecka oraz jego możliwości. Wychodzę z założenia, że każde dziecko chce sprostać naszym oczekiwaniom jednak nie zawsze może. Ta myśl jest motorem napędowym do poszukiwania sposobów i metod dotarcia do tych możliwości i w kolejnym etapie ich rozwijania. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą bliźniaków, już w tej chwili nastoletnich. I obecnie ta rola życiowa stanowi dla mnie chyba największe wyzwanie. Rodzice nastolatków wiedzą o czym mówię. Wolne chwile, jeśli się trafią – celebruję na słodko. Mianowicie piekę torty o smaku i wyglądzie wg. marzenia obdarowywanego. Miałam zaszczyt przygotowywać tort na 5 rocznicę działalności Poradni. Efekt wizualny mogą Państwo podejrzeć w naszej galerii, efekt smakowy pozostał w naszych wspomnieniach.

Marta Pasula

Jestem pedagogiem, diagnostą, certyfikowanym terapeutą metody prof. Alfreda Tomatisa, certyfikowanym terapeutą metody SI oraz terapeutą ręki. Swoje doświadczenie zdobywałam pracując w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej i przedszkolu jako terapeuta. Skończyłam studia podyplomowe m.in. z zakresu Terapii Pedagogicznej i Integracji Sensorycznej. Chętnie dzielę się wiedzą – prowadzę szkolenia dla rad pedagogicznych i warsztaty dla Rodziców. Wspomaganie rozwoju dziecka interesuje mnie zawodowo i prywatnie – jako mamy bliźniaczek, które nieco pośpieszyły się z przyjściem na świat.

Wioletta Narkowicz

Z wykształcenia  jestem fizjoterapeutą, ukończyłam ten kierunek z tytułem magistra na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Pogłębiałam swoją wiedzę na  kursie terapii manualnej i masażu holistycznego. Od zawsze byłam niespokojną duszą i nie mogłam znaleźć sobie miejsca na ziemi, dlatego wyemigrowałam za granicę. Tęsknota za domem i rodziną wzięła jednak górę i po 8 latach wróciłam do Polski. Zrobiłam kurs Integracji Sensorycznej i wreszcie wiedziałam, że jest to zajęcie, które chcę wykonywać do końca życia. Uwielbiam prace z dziećmi i nie wyobrażam sobie  innej. Świadomość tego,  że to co  robię daje wymierne efekty,  pomaga  pokonywać trudności i znosić ograniczenia daje mi ogromną satysfakcję. Jestem szczęśliwą żoną i matką dwójki dzieci.

Integracja Sensoryczna

Marzena Krzykalska

Jestem psychologiem klinicznym ze specjalnością psycholog dziecięcy, diagnostą, terapeutą integracji sensorycznej. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje. Od kilkunastu lat obejmuję opieką psychologiczną dzieci i ich rodziny. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywam pracując w przedszkolu i niepublicznej poradni psychologicznej. Nie obcy jest mi temat wspierania opóźnionego rozwoju dziecka, trudnych zachowań, rozwoju emocjonalnego. Cenię sobie spotkania z rodzicami. Wiem jako mama trójki dzieci, jak ciekawe, ale i stawiające przede mną wiele wyzwań jest wychowanie młodego człowieka.

Sława Jarcew - Zielińska

Jestem doświadczonym nauczycielem i certyfikowanym terapeutą SI. Ukończyłam studia magisterskie w zakresie nauczania początkowego, a także studia podyplomowe w zakresie rehabilitacji dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi, plastyki i techniki oraz psychologii w biznesie. Posiadam certyfikat do pracy z dziećmi z autyzmem. Mam na swoim koncie szereg kursów i szkoleń. Od wielu lat pracuję z dziećmi. Praca daje mi ogromną satysfakcję i zadowolenie. Dzięki dzieciom moje życie staje się weselsze, a ja zyskuję motywację do działania i stawania się lepszym człowiekiem. „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż” –  Janusz Korczak

Anna Kwiecień - Czarnowska

Jestem certyfikowanym terapeutą Integracji Sensorycznej, psychopedagogiem, nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z nauczaniem języka angielskiego. Pracę z dziećmi rozpoczęłam 11 lat temu i „wsiąkłam”. Jest to nie tylko moja praca, ale również pasja. W związku z tym chętnie podnoszę własne kwalifikacje i umiejętności uczestnicząc w kursach i szkoleniach oraz kończąc studia podyplomowe z Etyki, czy Integracji Sensorycznej. Obserwując zmieniające się zachowanie moich wychowanków: coraz większe trudności ze skupieniem uwagi, problemy motoryczne, zachowania, które często odbierane są jako agresywne, zaczęłam zadawać sobie pytanie z czego to wynika. I tak zaczęła się moja przygoda z Integracją Sensoryczną.

Anna Urbańska

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku logopedia, na którym drugą specjalnością była filologia polska. Obecnie kontynuuję naukę na Uniwersytecie Gdańskim i Gdańskim Uniwersytecie Medycznym na studiach magisterskich z zakresu neurologopedii. Moje zainteresowania zawodowe skupiają się na potrzebach dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną, zespołami genetycznymi (takimi jak: z. Retta, z. Downa), mózgowym porażeniem dziecięcym (MPDz), autyzmem, opóźnionym rozwojem mowy (ORM).  Lubię podróże, spacery oraz dobre książki. Wolny czas chętnie spędzam w gronie najbliższych oraz podejmując różnego rodzaju aktywności fizyczne.

Henryka Skabowska

Jestem pedagogiem specjalnym i od wielu lat pracuję w gdańskim przedszkolu z dziećmi z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Ukończyłam studia podyplomowe z Terapii Pedagogicznej. Uczestniczyłam w wielu kursach, szkoleniach i warsztatach niezbędnych w pracy z dziećmi wielorako niepełnosprawnymi. Ukończyłam kurs Integracji Sensorycznej prowadzony przez Violet Maas. Zdobytą wiedzę i elementy terapii integracji sensorycznej początkowo wykorzystywałam w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Z Poradnią Oditis współpracuję od momentu jej powstania. Praca jako terapeuta integracji sensorycznej przynosi mi wiele radości i satysfakcji. To wielka przyjemność i spełnienie towarzyszyć dziecku w osiąganiu sukcesów w czasie terapii.

Joanna Szalecka - Dudek

Jestem absolwentką Wczesnej Edukacji i Logopedii na Uniwersytecie Gdańskim. Oligofrenopedagogiem  ze znajomością języka migowego na poziomie zaawansowanym, a także  Terapeutą Integracji Sensorycznej. W wolnych chwilach uczestniczę w warsztatach dotyczących pracy Metodą Krakowska, którą wykorzystuję podczas terapii z dziećmi z Autyzmem i Zespołem Downa. 

Agnieszka Sus

Wykonuję zawód medyczny, o którym mówi się, że to „mała profesja o wielkim znaczeniu„ – jestem dyplomowaną Ortoptystką. Zajmuję się określeniem stanu widzenia obuocznego, leczeniem zeza i niedowidzenia. Dokonuję pomiarów konwergencji i akomodacji oraz sprawdzam sprawność ruchomości gałek ocznych. Prowadzę ćwiczenia ortoptyczne z dziećmi i dorosłymi w oparciu o szczegółowe badania strabologiczne. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach, m.in. dotyczących optodysleksji czy sensomotorycznej terapii widzenia. Jestem także kontaktologiem – zajmuję się doborem i aplikacją miękkich soczewek kontaktowych u dzieci i dorosłych. Dokonuję oceny przedniego odcinka oka w lampie szczelinowej. Z branżą optyczną jestem związana od ponad 11 lat. W życiu prywatnym jestem szczęśliwą żoną i dumną mamą licealistki. Relaksuję się przy dobrej książce lub spędzając czas na rodzinnym podróżowaniu.

Marlena Strumska

Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym, nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, a także certyfikowanym terapeutą Integracji Sensorycznej. Swoją wiedzę z zakresu SI pogłębiam uczęszczając na studia podyplomowe. Uczestniczyłam również w wielu kursach i szkoleniach, m.in.terapia ręki, terapia behawioralna, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Praca z dziećmi daje mi wiele radości i przynosi ogromną satysfakcję. Jest także motorem napędowym do dalszego rozwoju osobistego. Po godzinach moje zainteresowania zmierzają w stronę czterokopytnych :). Jestem wielką miłośniczką koni i dlatego też kilka lat temu zostałam instruktorem jazdy konnej. Ponadto uwielbiam podróże, szczególnie w górskie rejony, ale cenię także te chwile, gdy mogę zakopać się pod kocem z dobrą książką w ręku.

Barbara Wesołowska

Jestem certyfikowanym terapeutą integracji sensorycznej oraz pedagogiem specjalnym. Ukończyłam studia z wczesnej edukacji z logopedią, pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim, aktualnie kończę studia podyplomowe z integracji sensorycznej. Podczas pracy z dziećmi jako nauczyciel-terapeuta, zaczęłam zastanawiać się, skąd biorą się coraz większe problemy edukacyjne, wychowawcze i emocjonalne u dzieci. Z troski o ich prawidłowy i harmonijny rozwój, zaczęłam szukać odpowiedzi na nurtujące mnie problemy czy pytania, i tak zostałam terapeutą SI. Namacalnie widzę „poprawę” u dzieci, które trafiają na terapię, co jest dla mnie ogromną radością i motywacją do dalszego działania. Prywatnie jestem mamą dwóch, pełnych energii chłopców, oraz nauczycielem wspomagającym w szkole alternatywnej.

 

Fatima Lubian

Usprawniam procesy w firmie za pomocą innowacyjnych narzędzi IT. Zajmuję się projektami graficznymi, tworzeniem strony internetowej, wsparciem bloga, prowadzeniem fanpage, organizacją kalendarza spotkań, edytowaniem i formatowaniem dokumentów, zarządzaniem bazami danych, wyszukiwaniem i zbieraniem ofert,  współpracą z księgowością i kadrami. Stawiam przed sobą wysokie wymagania dążąc do perfekcji, wyznaję motto  „… w drodze do szczęścia nie napotkasz żadnych przeszkód, prócz tych, które sam wzniesiesz w myślach i w wyobraźni.”  Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką bliźniąt, w wolnych chwilach czytam książki ponieważ dzięki temu pogłębiam wiedzę, stymuluję umysł oraz wzbogacam słownictwo. 

Dariusz M. Kecler

Z wykształcenia jestem dyplomowanym psychologiem (dyplom SWPS), posiadam przygotowanie pedagogiczne zgodne z MEN. Podyplomowo ukończyłem psychologię kliniczną na Uniwersytecie Gdańskim o profilu psychosomatyka. Od lat procuję w obszarze traumy, dlatego ukończyłem podyplomowo studia z zakresu Psychotraumatologii na Uniwersytecie Gdańskim. W związku ze swoją pracą, cały czas staram się podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Posiadam stosowne przygotowanie w obszarze Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), Terapii odrwrażliwiania i przetwarzania za pomocą ruchu gałek ocznych (EMDR), Terapii Eklektycznej PTSD (BEPP), Psychoterapii Systemowej Indywidualnej, Par, Rodzinnej i Grupowej, uzależnień behawioralnych (np. od nowych mediów) oraz innych potrzebnych, w codziennej pracy systemów czy narzędzi terapeutycznych. Jestem również przeszkolony do opiniowania kryminalnego oraz opiniowania w sprawach rodzinnych i opiekuńczych, oceny zeznań świadków, izolowania od drugiego opiekuna (izolacji rodzicielskiej), oceny neuropsychologicznej.

Na co dzień pracuję w obszarze zdrowia psychicznego, traumy, psychologii sądowej, terapii indywidualnej i rodzinnej, prowadzę grupy terapeutyczne. Moimi klientami są zarówno paroletnie dzieci jak i osoby w zaawansowanym wieku. Wszystkim staram się udzielić najwyższej jakości wsparcia oraz pomocy. Moim mottem życiowym są słowa Wergiliusza w szerszej formie „Audaces Fortuna Iuvat Tque Repellit” (śmiałym los sprzyja, bojaźliwych odtrąca), wobec czego zawsze staram się motywować moich klientów do uruchomienia w sobie takiej „mocy”, która by pozwoliła na zrobienie pierwszego kroku, ku ich marzeniom.

serdecznie zapraszamy

Zamkij
Call Now Button
Skontaktuj się z nami