Witamy Państwa serdecznie, tutaj będziemy zamieszczać bieżące wydarzenia.
koordynator-oditis
Fatima lubian
Koordynator ds. administracyjnych
WARSZTATY DLA RODZICÓW-oditis

warsztaty dla rodziców

Szanowni Rodzice,

Co miesiąc w wybraną sobotę organizowane są w naszej poradni 3-godzinne warsztaty dla rodziców przybliżające zagadnienie zaburzeń Integracji Sensorycznej

i ich wpływu na rozwój dziecka.

Warsztaty przeznaczone są dla Rodziców, którzy właśnie odebrali diagnozę, ale zapraszamy również Rodziców, którzy zainteresowani są tematem zaburzeń Integracji Sensorycznej i ich wpływu na rozwój dziecka i trudności w nauce.

Koszt warsztatów to 150zł.

Grupa wsparcia dla rodziców izolowanych od swoich dzieci

Izolacja drugoplanowego rodzica od własnych dzieci jest jednym z trudniejszych zagadnień występujących w rodzinach, które z różnych przyczyn przestały tworzyć wspólnie zamieszkujący system rodzinny.

Rozwód, porzucenie, zdrada małżeńska ale również praca zawodowa w znacznym oddaleniu od rodziny, choroba jednego z członków rodziny, zemsta… mogą prowadzić do pojawienia się w systemie rodzinnym tzw. potocznie Alienacji Rodzicielskiej, która swoimi skutkami dotyka nie tylko dzieci ale również pozostałych członków rodziny..

Działania jednego z rodziców a nie rzadko także instytucji, świadomie, celowo lub w sposób nieumyślny, niezamierzony doprowadzają do wystąpienia swoistych zaburzeń w racji pomiędzy rodzicem, który nie sprawuje pierwszoplanowej opieki a jego dzieckiem.

Grupa wsparcia jest dedykowana w pierwszej kolejności osobom, które w wyniku sytuacji życiowej na co dzień mają ograniczony lub utrudniony kontakt ze swoimi dziećmi.

Uczestnictwo w grupie wymaga odbycia konsultacji kwalifikującej.

 

Nabór rusza od dziś. Planowane rozpoczęcie połowa listopada 2019r.

Czas: co drugi poniedziałek godz.  od 18:00 około 2 godzin.

Koszt miesięczny uczestnictwa 150 zł.

Kwalifikacja do grupy płatna 150 zł. 

GRUPA WSPARCIA DLA RODZICÓW IZOLOWANYCH OD SWOICH DZIECI - oditis
BADANIE I TERAPIA ZABURZEŃ WIDZENIA OBUOCZNEGO - oditis

Badanie i terapia zaburzeń
widzenia obuocznego

Oczy to nasze okienka na świat, a zatem należy o nie szczególnie dbać.

Zapraszamy dzieci powyżej 3 r.ż. oraz młodzież na badania przesiewowe lub pełną ocenę stanu widzenia obuocznego.

Prawidłowa percepcja wzrokowa to prawidłowe spostrzeganie i analizowanie obserwowanych obrazów. Zdolność ta może zostać zaburzona nie tylko przez obniżenie ostrości wzroku spowodowane wadą refrakcji, ale także przez obniżenie sprawności innych parametrów wzrokowych odpowiedzialnych za prawidłowe widzenie obuoczne.

Wszelkie nieprawidłowości widzenia obuocznego obniżają komfort naszego życia, a w przypadku dzieci mogą mieć niebagatelny wpływ na trudności szkolne.

Trening uwagi słuchowej METODĄ TOMATISA

wsparciem terapii logopedycznej

Zapraszamy na wyjątkowy trening uwagi słuchowej metodą prof. A. Tomatisa. Trening ma szerokie zastosowanie, m.in u dzieci z zaburzeniami mowy. Dzięki treningowi stymulowana jest uwaga słuchowa,poprawia się jakość własnych wypowiedzi, ma pozytywny wpływ na percepcję mowy.

TRENING UWAGI SŁUCHOWEJ U DZIECI Z ZESPOŁEM ASPERGERA

Poszerzenie społecznych i interpersonalnych kompetencji. lepsze odczytywanie komunikatów. Bardziej precyzyjne wyrażanie myśli. Używamy do treningu głosu matki.

TRENING UWAGI SŁUCHOWEJ METODĄ TOMATISA-oditis

współpracujemy z:

Zamkij
Call Now Button
Skontaktuj się z nami